W drugim dniu targów Polagra Premiery odbywających się w Poznaniu, siedem spółek nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych zostało nagrodzonych prestiżowymi złotymi medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich za nowe odmiany zbóż i warzyw.

Spółki hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych nadzorowane przez Agencję zdobyły aż 10 z 13 złotych medali przyznanych na tegorocznej Polagrze Premiery. Nagrodzone zostały nowe odmiany zbóż i warzyw. Złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to najbardziej prestiżowa nagroda, jaką mogą otrzymać wystawcy w uznaniu za innowacyjny i nowoczesny produkt wytworzony w oparciu o najnowsze technologie. Medale i wyróżnienia nagrodzonym spółkom wręczył Jacek Bogucki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak powiedziała nam dyrektor Mariola Siewierska, odpowiadająca w Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka Sp. z o.o. za produkcję nowych odmian, przyznany złoty medal (firma została nagrodzona za odmianę ziemniaka Tajfun) to ogromna satysfakcja, tym większa, że na przygotowanie nowej odmiany ziemniaka potrzeba 10 lat. Jest to więc zajęcie dla ludzi cierpliwych. Nic dziwnego, że hodowlą nowych odmian zajmują się głównie kobiety, wyjaśniła pani dyrektor. Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki również wyraził satysfakcję z nagród dla spółek podległych Agencji. Jak stwierdził – Potwierdzają one wiodącą pozycję naszych przedsiębiorstw w rozwijaniu nowatorskich, lepszych odmian nasion i roślin. Teraz najważniejsze, by trafiły one do samych rolników i ogrodników. To już zadanie dla działów marketingu naszych spółek – dodał Waldemar Humiecki.

Spółki nagrodzone złotymi medalami MTP:

  • Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. – odmiana owsa zwyczajnego HARNAŚ; odmiana pszenicy zwyczajnej jarej HARENDA.
  • Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o. – odmiana łubinu wąskolistnego TANGO.
  • Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o. – odmiana pszenżyta ozimego ROTONDO; Odmiana pszenicy ozimej HONDIA.
  • Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o. we współpracy z HR Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR – odmiana żyta ozimego mieszańcowego TUR.
  • Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. – odmiana ziemniaka TAJFUN.
  • Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN Sp. z o.o. – pomidor ANTARES F1.
  • Plantico Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. – pomidor Chrobry F1.
  • Spójnia Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o. – marchew ALFA F1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj