Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań Policji, 69-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna był na tyle pijany, że miał problemy z utrzymaniem równowagi gdy wysiadł ze swojego traktora – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, interweniowali wobec mężczyzny, który nietrzeźwy jechał traktorem. Zdarzenie maiło miejsce tuż przed godziną 14.00, na jednej z dróg publicznych powiatu wrocławskiego.

Podczas kontroli policjanci polecili kierowcy ciągnika rolniczego, aby wyszedł z pojazdu i wtedy okazało się, że jest mocno nietrzeźwy. Stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej kilka piw i nie posiada teraz przy sobie uprawnień do kierowania traktorem.

Ciągnik rolniczy zabezpieczono i przekazano osobie wskazanej przez 69-latka, a on sam za kierowanie pojazdem mechanicznym, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię