Policjanci z Leżajska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne polowanie. Podczas przeszukania zabezpieczono u nich kilka sztuk broni, ponad tysiąc sztuk amunicji oraz trofea myśliwskie. Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz za kłusownictwo. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

W czwartek tuż przed godz.10, dyżurny leżajskiej policji został poinformowany przez myśliwych, że na terenach leśnych w miejscowości Hucisko dwóch mężczyzn prowadzi nielegalne polowanie. Skierowani na miejsce policjanci z Leżajska zauważyli samochód dostawczy, z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej.
W wyniku przeszukania pojazdu policjanci ujawnili w nim broń palną i amunicję. Zabezpieczono sztucer wyposażony w optyczny przyrząd celowniczy, strzelbę oraz amunicję do broni myśliwskiej. Mężczyźni w wieku 48 i 54 lat zostali zatrzymani. Są mieszkańcami powiatu leżajskiego. Ustalono, że nie są myśliwymi.
Okazało się, że znaleziona w samochodzie broń nie była jedyną, jaką ci mężczyźni posiadali. Podczas przeszukania ich posesji ujawniono inne nielegalne posiadane egzemplarze broni i amunicję. U 48-letniego mieszkańca gminy Leżajsk policjanci zabezpieczyli broń palną wyposażoną w lunetę oraz znaczną ilość amunicji. U 54-letniego mieszkańca gminy Grodzisko Dolne zabezpieczono długą broń wyposażoną w tłumik oraz elementy optyczne, rewolwer, a także ponad 900 sztuk różnego rodzaju amunicji. W mieszkaniu tego mężczyzny policjanci znaleźli również sidła, skóry i poroża zwierząt.
Policjanci uzyskali informację, że 54-latek jest też właścicielem domku letniskowego położonego z dala od miejsca zamieszkania. Podejrzewali, że tam również może znajdować się broń myśliwska i amunicja. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Podczas przeszukania domku letniskowego funkcjonariusze ujawnili kolejną broń długą, typu „dwururka”, broń krótką, dodatkowo ponad 70 sztuk różnego rodzaju amunicji, trofea myśliwskie w postaci poroży, skór i wypchanych zwierząt.
Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenie majątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj