-9.8 C
Warszawa
niedziela, 1 sierpnia, 2021

  Policjanci z grupy Speed zatrzymali traktor. Kierowca stracił prawo jazdy

  Najnowsze

  Wągrowieccy policjanci realizujący zadania w ramach grupy speed w okolicach Piły, zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy z przyczepą, który poruszał się po drodze krajowej nr 11. Jak się okazało na przyczepie przewożone były trzy osoby.

  Policja przypomina, kiedy policjant zatrzyma prawo jazdy.

  1. W przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym

  2. W przypadku, kiedy ujawni czyn polegający na przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji

  Przekroczenie ilości osób również zostało określone w ustawie:

  5 – w przypadku przewożenia ich autobusem;

  2 – w przypadku przewożenia ich samochodem osobowym, samochodem ciężarowym lub w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny (i oczywiście taka przyczepa powinna być dostosowana do przewozu osób)

  Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób w przyczepie naraził jednocześnie te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

  Naruszenie przepisów dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych. Kierujący również straci prawo jazdy na 3 miesiące.

  źródło: KPP Wągrowiec

  8 KOMENTARZE

  1. Amorze upomnienie!!!.Chlopina jechał na jakąś robotę lub z niej.Wy czepcie się pijaczków i piratów ,Anie rolnika.Zachod szanuję rolnika ,a unas ,wściekła policja za każdym rogiem schowani i tylko mandat i prawojazde oddaj .

  2. „Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób w przyczepie naraził jednocześnie te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.” Co za bzdurna definicja!Jadąc samochodem także narażeni jesteśmy na niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze np.(czołowe zderzenie,urwanie się koła u innego pojazdu czy też upadek ładunku innego pojazdu na nasz).

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zamów koszulkę
  kalendarz dostaniesz

  spot_img

  Już 312 przypadków ptasiej grypy

  Główny Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie poinformował o stwierdzeniu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu nr...

  Więcej artykułów