olicjanci z komisariatu w Trzebownisku uzyskali informację, że w miejscowości Łąka przebywają kłusownicy. Sprawdzając informację pomiędzy miejscowościami Łąka i Trzebownisko zauważyli forda modeno, a w nim dwóch mężczyzn. W samochodzie policjanci znaleźli karabinek KBKS z lunetą i tłumikiem, amunicję, a w bagażniku tuszę sarny i zająca. Okazało się, że broń i amunicję mężczyźni posiadali nielegalnie, a martwe zwierzęta skłusowali.

43-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko i 41-letni mieszkaniec Rzeszowa zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Ze znalezionej w samochodzie broni 43-latek upolował zająca, a 41-latek sarnę. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania starszego z mężczyzn policjanci znaleźli kolejne 448 sztuk amunicji oraz dwie wiatrówki.

Funkcjonariusze ustalili również pochodzenie broni, którą mężczyźni użyli podczas polowania. Jak sie okazało, pożyczyli ją od 42-letniego mieszkańca gminy Cmolas. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kolejnych sześć sztuk broni, 3 karabinki sportowe, dwie strzelby myśliwskie, pistolet oraz ponad 1400 sztuk amunicji i dwie wiatrówki. Biegły potwierdził, że zabezpieczone karabinki i strzelby to broń palna wymagająca pozwolenia. Żaden z mężczyzn takiego pozwolenia nie posiadał.

Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji usłyszał 43-latek. 41-latek, który zorganizował broń i amunicję usłyszał zarzut pomocnictwa w ich posiadaniu. Ponadto obydwaj odpowiedzą za kłusownictwo. Trzeci mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię