Ponad 5000 ciągników wjechało do Berlina, blokując ulice w centrum miasta [VIDEO]

Najnowsze

Jest zgoda na odstrzał 1465 bobrów na Mazowszu

arządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, które weszły w życie w styczniu br., są kontynuacją zarządzeń...

Cena mleka w skupie spadła

W styczniu 2020 r. w stosunku do grudnia 2019 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły...

„Krowa plus” z podpisem prezydenta. Nowe dopłaty dla rolników

21 lutego 2020 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia z dnia 23 stycznia 2020 r....

Od rana we wtorek niemieccy rolnicy demonstrowali w Berlinie przeciw polityce rolnej rządu, która w ocenie protestujących pod pretekstem ochrony klimatu niszczy gospodarstwa.

Do Berlina zjechało ponad 5 tys. ciągników! Blokowali one przemieszczanie po centrum miasta. Miejscami kolumny traktorów ciągnęły się przez 20 kilometrów.

Rolnicy czują się szykanowani i sygnalizują, że miarka się przebrała. Mają dość nieustannego drżenia o egzystencję, ciągle nowych nakazów i zakazów. We wrześniu rząd przyjął projekt tzw. pakietu rolnego. Przewiduje on m.in. drastyczne ograniczenie stosowania herbicydów dla ochrony owadów. Ze względu na ochronę wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu, władze Niemiec zamierzają wprowadzić nakaz stosowania jedynie 80% dawki azotu w porównaniu do zapotrzebowania rośliny.

Na wieprzowinie ma się też pojawić nowe logo, które będzie sygnalizowało konsumentom, że mięso pochodzi od zwierząt z hodowli spełniających określone normy.

Według organizatorów protestów, pod Bramą Brandenburską w Berlinie mogło pojawić się nawet ponad 10 tys. rolników, a na ulicach niemieckiej stolicy i w jej okolicach było około 5 tys. ciągników rolniczych. 

- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Osobówka wbiła się w ciągnik z przyczepą

W piątek o godzinie 18:27 strażacy z OSP KSRG Pleszew zostali zaalarmowani do zdarzenia na DK-12...

8 państw za wyrównaniem dopłat

Osiem krajów Europy Środkowo–Wschodniej podpisało w Warszawie deklarację w sprawie finansowania WPR, w tym płatności bezpośrednich.

Rusza kolejna edycja konkursu KRUS. Do wygrania ciągnik rolniczy

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (następca...

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje...

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe...

Więcej artykułów