-9.8 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Posłowie o polskim rolnictwie i Wspólnej Polityce Rolnej

  Najnowsze

  O zgubnej dla naszego rolnictwa polityce koalicji PO-PSL i sytuacji polskiego rolnictwa w kontekście europejskim dyskutowano na zorganizowanej w Warszawie przez Grupę Polityczną Europejskich Konserwatystów i Reformatorów konferencji „Wspólna Polityka Rolna w latach 2014-2020”.

  Europoseł Janusz Wojciechowski przedstawił skutki negocjacji WPR dla polskich rolników. Podkreślił, iż rząd PO nie wykorzystał szansy uzyskania większych unijnych pieniędzy dla  polskiej wsi.

  Z kolei  Zbigniew Kuźmiuk poświęcił swoje wystąpienie możliwościom regulacji rynków rolnych w ramach WPR. Eurodeputowany podkreślił bezradność Ministerstwa Rolnictwa w obliczu rosyjskiego embarga nałożonego na nasze produkty rolne.

  Poseł Henryk Kowalczyk, były wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rządzie PiS, mówił o krajowych wydatkach budżetowych na rolnictwo. Wskazał, że pod rządami obecnej koalicji nakłady w tej sferze zmniejszyły się o połowę.

  Poseł Jan Krzysztof Ardanowski poruszył kwestię miejsca obszarów wiejskich w polityce krajowej oraz WPR w Unii Europejskiej. Przede wszystkim zwrócił uwag na konieczność wyrównywania poziomu życia między wsią a terenami wysoce zurbanizowanymi.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -