KM PSP w Kielcach

Jak informuje kpt. Seweryn Trepka z KM PSP w Kielcach – przez ponad pięć godzin świętokrzyscy strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego, do którego doszło w miejscowości Łagów. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach po godz. 14.40 otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły połączonej z budynkiem inwentarskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest cały dach budynku, siano w nim znajdujące się oraz bele słomy składowane obok budynku. Większość zwierząt znajdujących się w części inwentarskiej budynku (34 sztuki bydła i 2 konie – kuce) przed przybyciem pierwszych zastępów udało się ewakuować przez właścicielkę oraz pracownika gospodarstwa.

Niestety w skutek pożaru 8 sztuk bydła nie udało się uratować. Ocalałe zwierzęta objęte zostały opieką weterynaryjną. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej więźby dachowej oraz przerzuceniu i przelaniu znajdującego się wewnątrz budynku siana i obornika.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brały dwa zastępy z JRG nr 1 w Kielcach, zastęp z JRG Opatów oraz cztery zastępy OSP.

KM PSP w Kielcach
KM PSP w Kielcach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię