piątek, 7 października, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Praca ARiMR dobrze oceniana przez beneficjentów

  Najnowsze

  Jak podaje ARiMR na podstawie opracowanego przez firmę "BioStat" raportu "Polska Wieś i Rolnictwo 2015" wynika, że 75% badanych dobrze i bardzo dobrze ocenia pracę ARiMR w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co sądzicie o wynikach ankiety?

  Praca ARiMR dobrze oceniana przez beneficjentów, agri24

  Najwyżej rolnicy ocenili kompetencje pracowników Agencji oraz jakość świadczonych przez nich usług. W obu przypadkach 87% badanych wystawiło oceny pozytywne, podobny też był rozkład ocen negatywnych, który wyniósł odpowiednio 11% i 12%, pozostała część badanych nie miała zdania w tej sprawie.

  Część badań poświęcono ocenie efektywności działań informacyjnych o zmianach zachodzących na polskiej wsi oraz o źródłach takich informacji. Wynika z nich, że najskuteczniej przeprowadzono kampanie informujące o efektach pomocy udzielnej z PROW 2007 – 2013 – 62% badanych uważa, że było ich "w sam raz"; oraz o zasadach przyznawania i rodzajach płatności obszarowych – 54% udzieliło takiej odpowiedzi.

  Natomiast za najważniejsze źródło informacji o zmianach zachodzących na polskiej wsi rolnicy i mieszkańcy terenów wiejskich uważają telewizję, a wśród stacji wskazują na TVP1 (46% – mieszkańcy wsi; 47% rolnicy; 43% nierolnicy), TV Regionalną (odpowiednio: 18%; 20%; 14%) oraz TVP INFO (15%; 14%; 15%).

  Badanie "Polska Wieś i Rolnictwo 2015", zostało przeprowadzone przez firmę "BioStat", na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Rynku Rolnego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zastosowano w nim technikę badania kwestionariuszowego bezpośredniego PAPI oraz wspomagane komputerowo wywiady osobiste CAPI. Badaniem objęto 1500 osób (866 – to rolnicy, a 634 – nierolnicy) i wykonano je w okresie czerwiec – sierpień 2015 r.

  Czytaj również:
  Krzysztof Jurgiel zostanie ministrem rolnictwa

   Ostatnie dni składania wniosków na "Modernizację…"

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Znamy stawki płatności bezpośrednich za 2022 r.

  Europejski Bank Centralny opublikował dziś tj. 30 września 2022 r. kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz...

  Więcej artykułów