piątek, 7 października, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Premier Kopacz wizytowała Pronar

  Najnowsze

  Premier Ewa Kopacz odwiedza woj. podlaskie. W poniedziałek spotkała się z pracownikami i właścicielami firmy Pronar z Narwi. Podlaska firma jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa. „Dziękuję za waszą ciężką pracę i życzę, żeby była dobrą wizytówką polskich produktów na świecie” – mówiła szefowa rządu.

  Premier Kopacz wizytowała Pronar, agri24

  Lider w swojej dziedzinie

  Pronar to przedsiębiorstwo założone przed niemal 30 laty. Firma jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 40-procentowym udziałem w polskim rynku oraz liczącym się w świecie producentem m.in. kół do maszyn rolniczych. Premier Ewa Kopacz chwaliła Pronar za obecność firmy na międzynarodowych rynkach. Przedsiębiorstwo posiada sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Skandynawii i Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów, m.in. do Afryki, do obu Ameryk czy Nowej Zelandii.Jakość tych produktów jest imponująca – mówiła premier Ewa Kopacz w Narwi.

   

  Polski kapitał, miejsca pracy i inwestycje w rozwój

  Premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że Pronar jest w 100 procentach polską firmą. W 6 zakładach zatrudnionych jest 2 tys. osób. Inwestuje w rozwiązania w zakresie produktów i technologii. W 2014 roku Pronar otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe. Tam trwają prace nad nowymi konstrukcjami, bada się wytrzymałość i precyzję nowych rozwiązań, a także prowadzi drobiazgową kontrolę jakości produktów. O jakość produktów dba 70 konstruktorów oraz 180 inżynierów.

  Rada Ministrów na Podlasiu

  Rozmowy w firmie Pronar to element dwudniowej wizyty na Podlasiu. We wtorek w Białymstoku odbędzie się kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. Wcześniej rząd obradował m.in. w Łodzi. Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu.

  Czytaj również:

   ON na stacjach zaczyna drożeć

  źródło: premier.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Znamy stawki płatności bezpośrednich za 2022 r.

  Europejski Bank Centralny opublikował dziś tj. 30 września 2022 r. kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz...

  Więcej artykułów