reklama

Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do rolników podczas wizyty w podlaskim gospodarstwie.

Sztuką jest mówić o problemach polskiego rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że tematykę problemów polskiej wsi bardzo często omawia z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem. Sztuką jest mówić o problemach polskiego rolnictwa, o tym, żebyśmy nie zostawiali rolników samych sobie, żeby nie byli w gorszej pozycji niż nasi konkurenci na Zachodzie – oznajmił szef rządu. Premier podziękował ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi za jego pracę podkreślając, że jest on osobą wielce zasłużoną dla polskiego rolnictwa.

Polska potęgą produkcji rolno-spożywczej

Premier ocenił, że Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej. Jesteśmy na czwartym miejscu w produkcji mleka w Unii Europejskiej. Produkcja rolno-spożywcza jest kluczowa i może być również bardzo dochodowa – zaznaczył szef rządu. Jak dodał, w niektórych obszarach jesteśmy na podium – Polska zajmuje trzecią pozycję w UE w produkcji oleju rzepakowego. Wierzę, że także w przypadku produkcji mleka jest to możliwe – zaakcentował premier.

Wieś ostoją polskiego patriotyzmu

Jan Pawel II, gdy przybywał do Polski, wykonywał zawsze taki piękny gest – całował polską ziemię – mówił premier. Bo ta ziemia nie tylko rodzi owoce i daje utrzymanie, ale jest też ziemią naszych przodków, której winniśmy szacunek i obronę –  oznajmił szef rządu. Dodał, że będzie zabiegał o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej.

Premier podziękował rolnikom za przechowywanie wartości polskiego patriotyzmu. Dzisiaj patriotyzm polega także na tym, żeby jak najlepiej rządzić na polskiej wsi. Nasz rząd będzie o to dbał. Dziękuję za to wszystko, co robicie, za to, że razem walczymy o lepsza Polskę – podkreślił Mateusz Morawiecki.

fot. KPRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię