-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Prezydent Duda: Polscy rolnicy nigdy nie zawiedli

  Najnowsze

  Przemawiając podczas Dożynek Jasnogórskich prezydent podkreślał, że poczytuje za zaszczyt, że w dniu tradycyjnej pielgrzymki rolników może wspólnie z nimi modlić się na Jasnej Górze. Przypomniał, że także w stanie wojennym rolnicy przyszli na Jasną Górę na wezwanie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. – Było was wtedy 300 tysięcy – mówił prezydent.

  Prezydent Duda: Polscy rolnicy nigdy nie zawiedli, agri24

  fot. Dożynki Jasnogórskie/MRiRW

  – Na sztandarach, pod którymi stają polscy rolnicy i chłopi od dziesięcioleci jest wypisane „Żywią i bronią”. Tak, polscy rolnicy nigdy nie zawiedli, także wtedy, kiedy trzeba było bronić ojczyzny – mówił prezydent przypominając, że w 1920 roku stanęli na wezwanie Wincentego Witosa, by własną piersią bronić Polski przed sowiecką nawałą, a w czasie II wojny światowej ludzie polskiej wsi walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej na wszystkich frontach.

  – W chłopskich rolniczych rodzinach jest utrzymywana nasza wielka tradycja patriotyzmu, wiary, ciężkiej pracy, modlitwy. To dla nas najważniejsze. Dzięki temu trwamy jako naród mimo wszelkich przeciwności – podkreślał prezydent Duda.

  Jak mówił, dziś musimy dbać o bezpieczeństwo energetyczne i walczyć o nasze interesy na forum Unii Europejskiej. – Musimy unowocześniać naszą energetykę dla dobra wszystkich, i tych, którzy mieszkają w miastach, i tych, którzy mieszkają na wsi. I to są wielkie zadania na najbliższe lata – przekonywał prezydent.

  Zobacz również:

   Sawicki: Dziękuję za trud i cierpliwość

  źródło: prezydent.pl

   

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -