reklama
Rolniczki z kalendarza 2020

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie skontrolowali 2 używane kombajny, które do procedury wywozu na Ukrainę zgłosiły firmy prowadzące działalność na terenie województwa dolnośląskiego.   

Ze względu na fakt, że według towarzyszącej dokumentacji kombajny były określone jako uszkodzone funkcjonariusze postanowili przeprowadzić ich szczegółową rewizję i analizę dokumentów załączonych do zgłoszenia celnego.   

Po kontroli dokumentów okazało się, że zadeklarowana wartość maszyn jest  kilkadziesiąt razy niższa od cen ofertowych sprzedaży tego typu pojazdów na portalach aukcyjnych.  

Z kolei szczegółowa rewizja kombajnów potwierdziła, że są one w bardzo złym stanie technicznym – zardzewiałe części, brak możliwości odczytania numerów identyfikacyjnych, powyginane elementy konstrukcyjne, spalone przewody elektryczne i hydrauliczne, spalony i stopiony akumulator itp.  Powyższe ustalenia sugerowały, że możemy mieć do czynienia z nielegalnym przemieszczaniem odpadów.   

Powiadomiony o ustaleniach Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska – Delegatura w Chełmie, w przesłanej opinii, potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i ocenił kombajny jako odpady zaznaczając, że są to odpady niebezpiecznie i nie nadają się do dalszego użytkowania. 

źródło: Lubelski KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię