-9.8 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Prognozy dla rynku mleka na lata 2015-24

  Najnowsze

  Jak wskazuje FAO w najnowszym raporcie Agricultural Outlook, produkcja mleka na świecie do 2024 r. powinna zwiększyć się w porównaniu z wolumenem odnotowanym w latach 2012-2014 o 23%.

  Prognozy dla rynku mleka na lata 2015-24, agri24

  W rezultacie łącznie na świecie w 2024 r. zostanie wyprodukowane ok. 175 mln t mleka więcej niż średnio w latach 2012-2014. Oznacza to, że średniorocznie wolumen produkcji będzie zwiększać się o 1,8%. Jest to nieco niższa dynamika niż odnotowana w poprzedniej dekadzie, czyli 1,9%.

  Wzrost ten napędzany będzie głównie przez kraje rozwijające się, a dominującym regionem wzrostu produkcji pozostanie Azja.

  Biorąc pod uwagę zmiany w strukturze pogłowia krów, FAO spodziewa się spadków liczebności krów w krajach rozwiniętych, z kolei wzrost pogłowia w krajach rozwijających się w kolejnej dekadzie wyhamuje.

  Co więcej, w krajach rozwijających się wzrostowi pogłowia towarzyszyć będzie wzrost wydajności produkcji mleka w przeliczeniu na krowę.

  źródło: BGŻ BNP Paribas

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Koszmarny wypadek na polu. Kombajn przejechał mężczyznę

  Wczoraj przed godziną 18 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w gminie Tarnawatka doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -