10.9 C
Warszawa
niedziela, 31 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  Prowadził ciągnik, jechał zygzakiem. Miał ponad 2,5 promila [VIDEO]

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  Dwoje młodych ludzi ujęło na gorącym uczynku nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. 58-latkowi grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

  28-letni mieszkaniec Krakowa wraz ze swoją 3 lata młodszą pasażerką spostrzegli poruszający się po drodze, we wsi Kozubów ciągnik rolniczy marki Ursus. Tor jazdy od jednego pobocza do drugiego wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zawiadomili więc o swoich spostrzeżeniach policjantów, a sami pojechali za ciągnikiem.

  Kierujący w sąsiedniej wsi skręcił na teren prywatnej posesji i zaczął z trudem wysiadać z pojazdu. Wówczas 28-latek zatrzymał go w ciągniku, a dla pewności i bezpieczeństwa wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Dodatkowo dwójce podróżnych udało się też nagrać całe zdarzenie. Gdy na miejsce przybyli policjanci, dzięki postawie zawiadamiających, od razu  w swoich rękach mieli nietrzeźwego kierowcę oraz dowód świadczący o jego czynie.

  Ujęty 58 –latek w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Co niejako tłumaczyło jego styl jazdy. Ponadto okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ zostało mu zabrane już w 2002 roku, też za jazdę w stanie nietrzeźwości.

  58 –latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię