Kilka tysięcy osób ma w środę protestować przeciwko ustawie o obrocie ziemią rolną. Marsz, który organizuje PSL, przejdzie z placu Trzech Krzyży pod Sejm.

Stoimy w obliczu ogromnego zagrożenia. Szykowany jest zamach na majątek Polaków. Nieodpowiedzialna partia, która doszła do władzy, przygotowała podstępny zamach na naszą własność. W najczarniejszych snach nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie taki czas, gdy będą chcieli odebrać nam święte prawo własności – czytamy w komunikacie na stronie internetowej PSL.

Nie możemy pozwolić na to, by rolnik nie mógł sprzedać ziemi bez zgody sądu. Nie może być naszej zgody na to, by ziemia nie mogła być przekazana z ojca na syna, z matki na córkę. Nie może i nie ma zgody na to, by bezduszny urzędnik decydował o tym do kogo trafi nasza Ojcowizna. Zamach na naszą własność oznacza też znaczący spadek wartości gruntów, które już posiadamy. Banki będą żądały podwyższenia zabezpieczeń, podrożeją kredyty, a nowe podatki zrujnują nasze gospodarstwa.

Polityka przemocy i zawłaszczania własności prywatnej, proponowana przez PiS, musi napotkać zdecydowany i jednoznaczny sprzeciw! Działalność tej władzy jest antyrolnicza i antypolska! Mieli chronić ziemię przed obcymi, a nie jak obcych traktować polskich rolników. W czyim imieniu PiS dąży do zniszczenia wsi? Dlaczego chce ją doprowadzić do ruiny i bankructwa?

Wincenty Witos mawiał, że w najgorszych chwilach ziemia i religia stanowią podstawę narodu. To na tych wartościach mogliśmy zbudować silne i niepodległe Państwo. Dzisiaj, jak niegdyś nasi przodkowie musimy stanąć silni i zjednoczeni by powiedzieć dość. Musimy walczyć o to, co chce się nam odebrać. Musimy walczyć o bezpieczeństwo naszych rodzin, o własność naszych dzieci, wnuków i tych, którzy przyjdą na tę ziemię po nas.

Nie dajmy odebrać nam naszej Ojcowizny. Krew naszych przodków, którzy walczyli o nią dla Polski, uświęciła ją. Pamięć o tych wydarzeniach obliguje wszystkich do działania.

Dzisiaj wzywamy Was do stawienia się 16 marca o godz. 10.30 przy pomniku Wincentego Witosa w Warszawie. To będzie manifestacja naszego sprzeciwu, naszej siły i naszej jedności – podaje komunikat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj