czwartek, 22 kwietnia, 2021
-9.8 C
Warszawa

  Puda: kładę nacisk na wsparcie rodzinnych małych i średnich gospodarstw rolnych

  Najnowsze

  – W odróżnieniu do swoich poprzedników kładę nacisk na równowagę w gospodarce rolnej i wsparcie rodzinnych małych i średnich gospodarstw rolnych, a nie – jak to bywało wcześniej – dużych przedsiębiorstw – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

  Dziś odbyła się wspólna konferencja prasowa ministra Grzegorza Pudy i komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego na temat rekomendacji do Planu Strategicznego dla nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

  Szef resortu rolnictwa poinformował, że w ramach tego Planu przewidziano wsparcie w systemie płatności bezpośrednich, którego celem jest stabilizacja dochodów małych gospodarstw i zmniejszenie dysproporcji między małymi i średnimi, a dużymi gospodarstwami.

  –  Za niezbędne w poprawie warunków gospodarowania i zamieszkania na wsi uważamy większe zaangażowanie polityki spójności w poprawę jakości życia mieszkańców terenów wiejskich – poinformował minister.

  Minister Puda podkreślił, że wspólnie z komisarzem Wojciechowskim uważają, że środki z WPR powinny trafiać bezpośrednio na wieś, a wszystkie działania liniowe – drogi, kanalizacja powinny być finansowane z innych źródeł.

  – Małe i średnie gospodarstwa są niezwykle ważne dla zrównoważonego rozwoju, a także w ogóle dla rozwoju obszarów wiejskich – powiedział komisarz Wojciechowski i dodał – to muszą być tak skonstruowane programy, aby skorzystały z nich setki tysięcy rolników.

  ŹródłoMRIRW
  - Reklama -
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  Czytaj również

  KRUS: upływa termin składania PIT-ów za 2020 rok

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w lutym br. przekazała deklarację podatkową PIT-11A lub PIT-40A każdej osobie, która w 2020 r. chociaż raz pobrała jakiekolwiek...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -