-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Quadowcy niszczą lasy

  Najnowsze

  W minioną sobotę na terenie Nadleśnictwa Baligród Straż Leśna namierzyła grupę quadowców szarżujących po lesie. Ich lokalizacja i zatrzymanie były możliwe dzięki informacjom uzyskanym od turystów i mieszkańców oraz zainstalowanym w lasach fotopułapkom.

  quadowcu niszcza lasyfot. Adam Pomykała, Nadleśnictwo Baligród

  Zostali zatrzymani w czasie przejazdu przez las w leśnictwie Wola Górzańska na terenie nieistniejącej wsi Radziejowa. Ukarani kwadrocykliści" to mieszkańcy Podkarpacia. Wszyscy – 11 osób – zostali ukarani mandatami karnymi.

  – Proceder nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi nasila się jesienią w trakcie grzybobrania – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. – W stosunku do okazjonalnych grzybiarzy staramy się poprzestawać na pouczeniach, natomiast w przypadku uporczywego naruszania przepisów Straż Leśna bezwzględnie korzysta ze swych uprawnień. Tak też jest w stosunku do quadowców.

  W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w ponad 40 takich przypadkach na pojedyncze osoby lub na zorganizowane grupy kierowców quadów i terenówek.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala po zderzeniu kombajnu z samochodem osobowym [zdjęcia]

  Do kolejnego wypadku z udziałem kombajnu doszło w województwie podlaskim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem. Zdarzenie miało miejsce w...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -