Rok 2015 był najgorętszy w historii

Spełniły się niedawne przewidywania Światowej Organizacji Meteorologicznej, która już pod koniec ubiegłego roku ostrzegała, że 2015 rok pobije wszelkie odnotowane przez człowieka rekordy temperatury.

Rok 2015 był najgorętszy w całej historii pomiarów prowadzonych przez człowieka. Podobne dane podała też NASA oraz Japońska Agencja Meteorologiczna. Średnia temperatura na naszej planecie była aż o 0.75 stopnia Celsjusza wyższa niż długoterminowa średnia z lat 1961-1990.

Spełniają się najgorsze scenariusze. Temperatura rośnie szybciej niż zakładano, do 2100 roku temperatura może wzrosnąć o 4 stopnie Celsjusza, a nie o 1 czy 2 jak zakładali specjaliści.

Co będzie za kilka lat? Na pewno nasilą się anomalie pogodowe, które będą nękane huraganami i suszami. W naszych szerokościach geograficznych mogą pojawić się regularne trąby powietrzne i niszczące huragany, a latem fale gorąca.

Rok 2015 jak pamiętamy był szczególnie trudny dla polskich rolników. W niektórych regionach deszczu nie było przez całe miesiące, pojawiały się nawałnice, które niszczyły całe gospodarstwa rolne.

Zmiany w klimacie zapewne nie będą przyjazne dla rolników, których plony uzależnione są głównie od pogody.

1 KOMENTARZ

  1. Od lat tak nie było ciepło co nie oznacza ze następne lata bedą jeszcze bardziej upalne, nie wiem skąd Ci meteorolodzy biorą jak porządnie pogody nie umieją zapowiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj