-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Rolnictwo i gospodarka rolna tworzą szczególny klimat wsi

  Najnowsze

  Polska wieś musi być w coraz mniejszym stopniu postrzegana przez pryzmat problemów gospodarki rolnej – powiedział w środę w Koninie (Wielkopolskie) prezydent Bronisław Komorowski. Jak zaznaczył, wynika to z gigantycznego postępu cywilizacyjnego i ekonomicznego wsi.

  Bronisław Komorowski przyjechał do Konina na obchody Dnia Sołtysa organizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów (KSS). Spotkanie zgromadziło blisko 800 sołtysów z całego kraju. Prezydentowi towarzyszył Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz.

  Zdaniem prezydenta "w coraz większym stopniu problemy wsi nie są tożsame z problemami gospodarki rolnej". – Rolnictwo i gospodarka rolna będą zawsze tworzyły szczególny klimat społeczności wiejskich. Dziś jest to o wiele szersze wyzwanie. Była mowa o tym, że coraz więcej osób przenosi się z miasta na wieś. Ten proces będzie się posuwał. Będzie to coraz powszechniejsze – mówił podczas spotkania Bronisław Komorowski.

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala po zderzeniu kombajnu z samochodem osobowym [zdjęcia]

  Do kolejnego wypadku z udziałem kombajnu doszło w województwie podlaskim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem. Zdarzenie miało miejsce w...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -