-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Rolnik chciał kupić traktor za 60 tys. zł. Nie ma maszyny i zaliczki

  Najnowsze

  Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 56 – letni mieszkaniec powiatu, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu w internecie ciągnika rolniczego.

  Jak wynika z ustaleń mężczyzna 18 października bieżącego roku zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Pojazd wystawiony był za kwotę 64 tysięcy złotych złotych i według zapewnień osoby sprzedającej było nim bardzo duże zainteresowanie, dlatego potrzebował on zaliczki.

  Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił  dokonać zakupu. Ostatecznie uczestnicy transakcji ustalili kwotę za pojazd w wysokości 60 tysięcy złotych, plus 5 tysięcy za transport. Sprzedający miał dostarczyć ciągnik w minioną środę

  Na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie 3000 złotych. ,,Traktor” wedle zapewnień sprzedającego miał być jego własnością. Sprzedaż pojazdu argumentował w rozmowie zakupem nowego ciągnika.

  Jednak po wpłacie gotówki i wysłaniu potwierdzenia przelewu mms sprzedającemu kontakt z nim się ,,urwał”. Sprzedający do chwili obecnej nie zwrócił zaliczki i nie dostarczył ciągnika, a jego telefon komórkowy jest nieaktywny.

  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

  Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem sieci.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów