-9.8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021

  Rolnik podczas prac polowych znalazł pocisk artyleryjski

  Najnowsze

  Mężczyzna prowadzący prace orne w miejscowości Marysin znalazł na polu pocisk artyleryjski. O znalezisku powiadomił policję. Przybyły na miejsce patrol saperko-minerki odnalazł kolejne trzy pociski.

  W czwartek po godzinie 9 na polu uprawnym w Marysinie podczas prowadzonych prac mężczyzna zauważył przedmiot przypominający pocisk. Od razu powiadomił telefonicznie funkcjonariuszy policji – relacjonuje aspirant Elwira Domaradzka.

  fot. Policja

  Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm pochodzący z okresu I wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej, która zabezpieczyła pocisk oraz sprawdziła czy w rejonie nie ma innych podobnych przedmiotów. Podczas sprawdzania odnaleźli jeden pocisk kaliber 105 mm, dwa pociski kaliber 76mm oraz zapalnik.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Jak przygotować opony rolnicze do sezonu.

  Przygotowanie opon rolniczych do sezonu Sezon zimowy jest najlepszym czasem na to, by przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjneprzy pojazdach rolniczych. Niesprzyjające...

  Więcej artykułów