10.9 C
Warszawa
niedziela, 31 maja, 2020

Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Sadowo, gmina Dąbrowa...

  Rolnik utknął w ciągniku. Z przerażenia nie ruszał nogami [zdjęcia]

  Najnowsze

  Dramat rolnika z Podlasia. Spłonęły krowy, budynki i maszyny

  21 maja 2020 r. o godz. 10:47 do SKKP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego...

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  Mnóstwo strachu „najadł” się rolnik, który za pomocą holu próbował wyrwać z pryzmy obornika drugi ciągnik rolniczy. Mężczyzna wyciągając pojazd rolniczy nagle podniósł przednie koła kierowanego przez siebie ursusa, co skutkowało także zaklinowaniem w kabinie pojazdu.

  Do nietypowej interwencji doszło w dniu 27 września 2019 roku około godziny 16:30 w miejscowości Myślniew w gminie Kobyla Góra.

  Patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze wykonując czynności służbowe zauważył na terenie jednego z gospodarstw podniesiony na około dwa metry ciągnik rolniczy marki Ursus, a w zasadzie jego przednie zawieszenie. Tuż za pojazdem, w oborniku znajdował się drugi ciągnik rolniczy tak zwana „sześciesiątka” która z kolei była przewrócona na lewy bok. Funkcjonariusze widząc niecodzienne ustawienie pojazdów postanowili wejść na teren gospodarstwa i sprawdzić, czy nie doszło do wypadku w pracy. Mundurowi chodząc po obejściu szukali właściciela posesji, jednakże oprócz zwierząt domowych nikogo nie zastali.

  Sprawa wyjaśniła się, kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej do pojazdu. W kabinie ursusa zauważyli przerażonego mężczyznę, który opowiedział mundurowym co się stało. Gospodarz wyjaśnił, że podczas wyciągania pojazdu rolniczego za pomocą liny przymocowanej do drugiego pojazdu zakopał się tylną osią, co doprowadziło do podniesienia przednich kół w kierowanym przez niego traktorze.

  Na domiar tego w pojeździe zablokowały się drzwi, co uniemożliwiło wyjście z kabiny. Uwięziony w kabinie ciągnika 65-latek był tak przerażony całą sytuacją, że nie mógł nawet ruszać nogami. Policjanci szczęśliwie wyciągnęli na barkach 65-latka, który prócz „śmiertelnego” przerażenia nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

  Mężczyzna podziękował za pomoc, gdyż w jego ocenie znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Dalsza akcja ratunkowa, tym razem pojazdów rolniczych, została przeprowadzona przez sąsiadów 65-latka.

  źródło: KPP Ostrzeszów/asp.szt. Mariusz Tomczak

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię