fot. KP PSP Hrubieszów

Jak informuje kpt. Piotr Sendecki z KP PSP Hrubieszów 17 sierpnia 2017r. wezwano hrubieszowskich strażaków do Werbkowic, gdzie do silosu po wysłodkach wpadła krowa. Na miejsce udał się zastęp z JRG Hrubieszów i OSP Werbkowice.

Zwierzę zanurzone było w resztkach wysłodków i wody na głębokość około 1 m. Działania Straży polegały na zebraniu ziemi z jednego boku silosu i wrzuceniu pod nogi zwierzęcia w celu ułatwienia wydostania. Następnie przy użyciu linki i węża strażackiego zwierzę wyciągnięto na powierzchnię. Stan wizualny zwierzęcia wskazywał na silne wygłodzenie.

Strażaków zaniepokoił też stan pozostałych zwierząt znajdujących się w prowizorycznej oborze, które wyglądały na zaniedbane, niedokarmione i przetrzymywane były w złych warunkach (21 sztuk bydła na powierzchni około 70 m2). W oborze, w której znajduje się bydło nieusuwany był obornik od dłuższego czasu a zwierzęta stały we własnych odchodach bez wyściółki, co wskazywało na rażące zaniedbania za strony właściciela.

O powyższym fakcie zawiadomiono Policję, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz władze gminne.  Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie, zastępca dowódcy JRG i oficer prasowy.

fot. KP PSP Hrubieszów
fot. KP PSP Hrubieszów
fot. KP PSP Hrubieszów
fot. KP PSP Hrubieszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię