Polska Policja uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach, których głównym celem było zwalczanie transgranicznej zorganizowanej przestępczości samochodowej. Tegoroczne działania zostały przeprowadzone pod kryptonimem „CARS”. Policjanci i funkcjonariusze innych służb zabezpieczyli kilkanaście aut, motocykle, maszyny rolnicze i budowlane oraz setki części samochodowych.

Za koordynację i przebieg działań na szczeblu krajowym odpowiadał Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Przeprowadzone działania, do udziału w których zostali zaproszeni również funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celnej, pozwoliły na odzyskanie szeregu pojazdów osobowych, maszyn rolniczych ( w tym m. in. 11 traktorów), motocykli oraz narzędzi, utraconych w wyniku przestępstw zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i Polski.

W jednej z miejscowości gminy Wola Mysłowska (woj. lubelskie) funkcjonariusze znaleźli kilkanaście ciągników rolniczych różnych marek, motocykle i specjalistyczne ładowarki teleskopowe. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z ciągników rolniczych marki John Deere skradziony był w Wielkiej Brytanii, natomiast drugi w Polsce. Z kolei ładowacz teleskopowy JCB  skradziono w Niemczech. Policjanci na terenie posesji 60-latka znaleźli też numeratory, które mogły być wykorzystywane do przerabiania numerów fabrycznych pojazdów.

68-9313668-93137Teraz prowadzący postępowanie policjanci, razem z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego sprawdzą numery wszystkich pojazdów, sprawdzą ich legalność i pochodzenie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię