W trzecim tygodniu lutego 2016 r. ceny zakupu zbóż podstawowych uległy obniżeniu, a ceny kukurydzy wzrosły. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 15–21.02.2016 r. średnia cena zakupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 654 zł/t, o 0,3% niższym niż w poprzednim tygodniu i o 4% niższym niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku zboże to było tańsze o 11%.

Za żyto konsumpcyjne przeciętnie w kraju płacono 530 zł/t, o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. Cena tego zboża była jednak zbliżona do notowanej w analogicznym okresie 2015 r.

Średnia cena zakupu jęczmienia paszowego wynosiła 604 zł/t i była o 3% niż- sza niż w poprzednim tygodniu i o 1% niższa niż przed czterema tygodniami. Zboże to było o 5% tańsze niż przed rokiem.

Kukurydzę średnio w kraju skupowano po 680 zł/t, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 3% taniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do poziomu cen sprzed roku ceny tego ziarna były o 15% wyższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj