-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Samorząd rolniczy za zniesieniem moratorium ochrony łosia

  Najnowsze

  28 października 2021 r. Zarząd KRIR, realizując wniosek przyjęty na IX Posiedzeniu KRIR VI kadencji w dniu 12.10.2021 r. wystąpił do Ministra Klimatu i Środowiska z wnioskiem o umożliwienie zniesienia moratorium ochrony łosia.

  W ostatnich latach populacja łosia w Polsce znacznie wzrosła, co daje się zauważyć między innymi poprzez zwiększone straty w uprawach i płodach rolnych. Do tego zwiększona liczebność łosi zauważalna jest także na drogach, co często kończy się poważanymi wypadkami, często śmiertelnymi.

  W związku z wypowiedzią Pana Ministra Edwarda Siarki na jednym z posiedzeń Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zadeklarowanie woli zniesienia moratorium na łosia – Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła z wnioskiem do Minister Klimatu i Środowiska o podjęcie wszelkich działań, które pozwolą na redukcję populacji łosia w Polsce.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów