-9.8 C
Warszawa
niedziela, 7 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Sawicki: Jeśli mówię o sprzedaży ziemi, to są dobre podstawy w postaci trzech projektów

  Najnowsze

  Podczas wczorajszej debaty dotyczacej sytuacji w rolnictwie na zarzuty opozycji w zkresie braku przepisów odnośnie obrotu ziemią minister Sawicki odpowiedział.

  Sawicki: – Jeśli mówię o sprzedaży ziemi, to są dobre podstawy w postaci trzech projektów. I dzisiaj wydaje mi się, że jest wola, jest przyzwolenie, żebyśmy w Sejmie szybko nad tymi projektami procedowali. Nie zgłaszałem kolejnego projektu rządowego z jednej prostej przyczyny: żeby nie przedłużać tego procesu legislacyjnego. Ale zespół powołany w ministerstwie rolnictwa do pomocy przy legislacji w tych sprawach jest gotowy i chcę, żebyśmy zapisy, o których mówiłem,  a o których także koledzy rolnicy z góry powiedzieli, że są słuszne, wprowadzili w każdej chwili.

  I wsparcie ze strony resortu rolnictwa i ze strony rządu w tej sprawie będzie. Chcę także zauważyć, że jeśli chodzi o kwestię tzw. słupów, to w trudnej współpracy z zachodniopomorskim komitetem protestacyjnym i Zachodniopomorską Izbą Rolniczą Agencja Nieruchomości Rolnych wypracowała pewne metody, które pozwalają na zerwanie każdego przetargu, w którym istnieje podejrzenie działalności słupa. I koledzy z zachodniopomorskiego doskonale wiedzą, że wstrzymaliśmy także realizację już wcześniej rozstrzygniętych przetargów. Dziś doskonale wiecie także o tym, że jest orzeczenie sądu w tej sprawie, iż decyzja agencji jest niezgodna z prawem i agencja z tego tytułu zapłaci duże kary. A więc nie czekajmy, szybko przeprowadźmy legislację w Sejmie, żeby ten problem można było uregulować.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Kontrolowali kombajny, ciągniki i maszyny rolnicze

  Jak co roku w czasie żniwnym  przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży...

  Więcej artykułów