-9.8 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Składane burty w uniwersalnych przyczepach

  Najnowsze

  Drakkar jest odpowiedzią firmy JOSKIN na pojazdy z systemem zsuwania. Szczególna cecha tej przyczepy polega na tym, że taśma przenośnika zamontowanego w podłodze maszyny zwija się i rozwija z tyłu pojazdu (przy pomocy opatentowanego urządzenia wspomagającego – Catena® – zależnie od modelu) i że towarzyszy temu ruch ścianki przedniej. A więc, jeśli taśma zwija się do tyłu, to ścianka przednia także przesuwa się do tyłu, co zapewnia całkowity wyładunek przyczepy. Przy czym przewożony ładunek nie jest ugniatany. 

  Składane burty w uniwersalnych przyczepach, agri24

  Przyczepa Drakkar istnieje obecnie w 12 wersjach, które różnią się długością skrzyni lub też jej wysokością. Składana burta jest sterowana hydraulicznie i może być zamontowana z prawej lub z lewej strony. 

  Możliwe jest więc założenie takich burt z obu stron przyczepy, jednak nie przewiduje się tego typu montażu na rynek europejski, gdyż skrzynia przekraczałaby nieznacznie dopuszczalną szerokość, tzn. 2550 mm.

  Składana burta o wymiarach 4700 mm x 800 mm znajduje się z przodu skrzyni, niezależnie od modelu. Nadstawka jest wykonana z takiego samego materiału jak reszta skrzyni, tzn. z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym i zabezpieczonego przeciw promieniom UV, co nadaje jej powierzchni minimalną przyczepność i sprawia, że ładunek (glina lub ziemia) się na niej nie osadza .

  Składana burta jest sterowana za pomocą dwukierunkowego gniazda ciągnika lub bardziej komfortowo – sterownikiem. Ze względów bezpieczeństwa, składana burta po podniesieniu jest blokowana również mechanicznie, aby uniknąć strat ładunku wskutek jakiegokolwiek luzu powstałego na nierównej drodze. 

  Zobacz również:

  MRiRW: Wspieranie zakupu maszyn tego samego typu – niezasadne

  Nowe ciągniki rolnicze – sprzedaż coraz niższa

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów