piątek, 7 października, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Składane burty w uniwersalnych przyczepach

  Najnowsze

  Drakkar jest odpowiedzią firmy JOSKIN na pojazdy z systemem zsuwania. Szczególna cecha tej przyczepy polega na tym, że taśma przenośnika zamontowanego w podłodze maszyny zwija się i rozwija z tyłu pojazdu (przy pomocy opatentowanego urządzenia wspomagającego – Catena® – zależnie od modelu) i że towarzyszy temu ruch ścianki przedniej. A więc, jeśli taśma zwija się do tyłu, to ścianka przednia także przesuwa się do tyłu, co zapewnia całkowity wyładunek przyczepy. Przy czym przewożony ładunek nie jest ugniatany. 

  Składane burty w uniwersalnych przyczepach, agri24

  Przyczepa Drakkar istnieje obecnie w 12 wersjach, które różnią się długością skrzyni lub też jej wysokością. Składana burta jest sterowana hydraulicznie i może być zamontowana z prawej lub z lewej strony. 

  Możliwe jest więc założenie takich burt z obu stron przyczepy, jednak nie przewiduje się tego typu montażu na rynek europejski, gdyż skrzynia przekraczałaby nieznacznie dopuszczalną szerokość, tzn. 2550 mm.

  Składana burta o wymiarach 4700 mm x 800 mm znajduje się z przodu skrzyni, niezależnie od modelu. Nadstawka jest wykonana z takiego samego materiału jak reszta skrzyni, tzn. z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym i zabezpieczonego przeciw promieniom UV, co nadaje jej powierzchni minimalną przyczepność i sprawia, że ładunek (glina lub ziemia) się na niej nie osadza .

  Składana burta jest sterowana za pomocą dwukierunkowego gniazda ciągnika lub bardziej komfortowo – sterownikiem. Ze względów bezpieczeństwa, składana burta po podniesieniu jest blokowana również mechanicznie, aby uniknąć strat ładunku wskutek jakiegokolwiek luzu powstałego na nierównej drodze. 

  Zobacz również:

  MRiRW: Wspieranie zakupu maszyn tego samego typu – niezasadne

  Nowe ciągniki rolnicze – sprzedaż coraz niższa

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Znamy stawki płatności bezpośrednich za 2022 r.

  Europejski Bank Centralny opublikował dziś tj. 30 września 2022 r. kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz...

  Więcej artykułów