Policjanci z Kolna zatrzymali 23-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który skupował od rolników bydło, za które nie płacił. Mężczyzna usłyszał w sumie 10 zarzutów -czytamy na stronie www.kolno.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z kryminalnymi zajmującymi się przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali w ubiegły poniedziałek 23-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonywanie oszustw na szkodę rolników w powiecie kolneńskim i łomżyńskim.

Swoją działalność przestępczą na Podlasiu rozpoczął w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Odwiedzał właścicieli gospodarstw pod pretekstem skupu bydła. Za zwierzęta oferował dobre ceny z odroczonym terminem płatności. Skuszeni atrakcyjną finansowo propozycją rolnicy przystępowali do transakcji i odbierali faktury za sprzedane bydło. Do chwili obecnej żaden z nich nie otrzymał pieniędzy.

Zobacz także>>>Rolnik przez internet wpłacił zaliczkę na ciągnik. Stracił 130 tys. zł

Podejrzany oszukał swoje ofiary na ponad 170 tysięcy złotych. Wczoraj usłyszał 10 zarzutów w tym: 6 dotyczyło popełnienia oszustwa, 4 kolejne nielegalnego transportu zwierząt bez spełnienia wymagań weterynaryjnych.

23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Policjanci nadal ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

www.kolno.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię