-9.8 C
Warszawa
środa, 10 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Służby kontrolują przewóz zwierząt i szukają miejsc gdzie może odbywać się handel trzodą

  Najnowsze

  Zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) nakłada na odpowiedzialne w tym zakresie służby nadzór nad właściwym przewozem zwierząt, produkcją, sprzedażą i obiegiem mięsa. W związku z tym prowadzone są zintensyfikowane kontrole nad miejscami sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego i transportem zwierząt. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Inspektorat Weterynarii we współpracy m.in. z policjantami prowadzą działania w tym zakresie.

  Podejmowane działania mają na celu przeciwdziałanie wystąpieniu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Wspólne kontrole policji i weterynarzy dotyczą transportu zwierząt oraz miejsc, gdzie mógł odbywać się nielegalny handel trzodą chlewną. Sprawdzeniu podlegać będą również podmioty prowadzące sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach, jak również restauracje oraz inne placówki gastronomiczne w celu wykrycia i eliminacji procederu wprowadzania do obrotu mięsa niewiadomego pochodzenia we współpracy z Sanitarną Stacją Epidemiologiczną.

  Współpraca poszczególnych służb, w tym np. ze Strażą Łowiecką ma także na celu zwalczanie i przeciwdziałanie kłusownictwu na terenie powiatu działdowskiego.

  Kolejne wspólne działania policjantów z weterynarzami (pierwsze w tym roku) zostały przeprowadzone w czwartek (11.01.2018r.) i dotyczyły kontroli prawidłowego przewozu zwierząt gospodarskich.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ukradli ciągnik z przyczepą. Maszyny ukryli w zaroślach

  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy...

  Więcej artykułów