15 lipca 2016 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarła umowę najmu powierzchni w Lublinie na potrzeby Departamentu Informatyki ARiMR, na terenie kompleksu biurowo-usługowego Technic Park. Umowa została zawarta na 10 lat i będzie obowiązywać od września 2016 r. Pomieszczenia muszą spełniać określone w umowie standardy i zostać wyposażone zgodnie z wymaganiami Agencji, m.in. w komputerową sieć wewnętrzną (LAN) oraz system gaszenia serwerowni.

Zobacz także: ARiMR wyda na system informatyczny gigantyczną kwotę 152 mln zł

Decyzja kierownictwa ARiMR o zatrudnieniu przez Departament Informatyki programistów w Lublinie wynika z m.in. doświadczeń Agencji związanych ze współpracą z podmiotami zewnętrznymi przy budowie, modyfikowaniu i utrzymywaniu systemów informatycznych, wspierających wdrażanie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce.

ARiMR chce zatrudnić wysoko wykwalifikowaną kadrę programistów zdolną stopniowo przejmować część zadań budowy i utrzymania nowoczesnych systemów informatycznych Agencji. Pozwoli to ARiMR systematycznie zmniejszać uzależnienie od zewnętrznych dostawców systemów informatycznych. Planuje się, że docelowo w Lublinie zatrudnionych będzie ok. 70 programistów i informatyków rekrutowanych przede wszystkim z województw lubelskiego i podkarpackiego. Do końca lutego 2017 roku Agencja chce pozyskać ok. 30 pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię