KP PSP w Pińczowie

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie mieli „pełne ręce roboty” w związku ze zdarzeniami, jakie miały miejsce na terenie powiatu.

Po godzinie 14 pińczowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na terenie gminy Działoszyce. Da zdarzenia prócz samochodu ciężkiego komendy zadysponowano najbliższe zdarzeniu zastępy ochotniczych straży pożarnych. W wyniku pożaru spaleniu uległa stodoła drewniana oraz maszyny rolnicze, w tym kombajn zbożowy. Z uwagi na znaczne nagromadzenie materiałów palnych, akcja strażaków trwała ponad 6 godzin.

Tuż przed godziną 21 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o katastrofie budowlanej budynku inwentarsko-mieszkalnego w miejscowości Tomaszów – gmina Michałów, gdzie w wyniku całkowitego zawalenia dachu doszło do uwięzienia zwierząt gospodarskich. Przybyli na miejsce ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz przede wszystkim do akcji uwalniania zwierząt. Strażacy działali ponad 3 godziny. Dzięki sprawnie prowadzonej akcji w sposób bezpieczny ewakuowano inwentarz.

W czasie prowadzenia działań na miejscu katastrofy budowlanej w Tomaszowie, otrzymano zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dziekanowice – gmina Działoszyce. Siły i środki straży pożarnej zostały przegrupowane, a do zdarzenia zadysponowano również zastęp z terenu powiatu kazimierskiego. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Będący na miejscu zdarzenia lekarz zadecydował o jej hospitalizacji osoby poszkodowanej. Działania strażaków w związku z wypadkiem zakończyły się tuż przed godziną 23.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię