-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Świńska klęska cenowa

  Najnowsze

  W dniach 2–8.11.2015 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW żywiec wieprzowy kupowały przeciętnie po 4,16 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu.

  Świńska klęska cenowa, agri24

  Jednocześnie żywiec ten był o 6% tańszy niż miesiąc wcześniej i o 8% tańszy niż przed rokiem. Średnia cena zakupu świń rzeźnych w UE (według Komisji Europejskiej) wyniosła 136,80 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej klasy E i była o 2% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 3% niższa niż przed rokiem.

  W Polsce za żywiec wieprzowy tej klasy w przeliczeniu na walutę unijną płacono 130,71 EUR/100 kg. Niższe niż w naszym kraju ceny świń rzeźnych odnotowano w: Holandii, Belgii, Hiszpanii, Danii i Portugalii.

  Przeciętna krajowa cena zbytu półtusz wieprzowych w dniach 2–8.11.2015 r. wyniosła 6,27 zł/kg i była o 3% niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% niższa niż miesiąc wcześniej i niż przed rokiem.

  Zobacz również:

   Będą "groszowe" pieniądze dla producentów mleka

   Na Ukrainie mleko dużo gorszej jakości niż w Polsce

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -