65-letni traktorzysta zginął wczoraj w zderzeniu z jadącym do pożaru wozem bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej. Do wypadku doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Szostaki. Okoliczności wypadku wyjaśnia bialska Prokuratura Rejonowa oraz policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu.

Do wypadku doszło około godz. 15.00 w miejscowości Szostaki, gm. Kodeń. Na łuku drogi spotkały się trzy pojazdy: dwa samochody strażackie jadące z przeciwnych kierunków na sygnałach dźwiękowych i świetlnych oraz ciągnik rolniczy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od strony Kodnia  strażak zauważył stojący na poboczu ciągnik oraz zbliżający się z przeciwnego kierunku wóz strażacki. Kierowca jelcza ocenił, że traktor może ominąć tylko wypłaszczonym poboczem, jednak manewr ten nie udał się i pojazd lewą stroną uderzył w tył ciągnika rolniczego.

Pomimo prowadzonej reanimacji kierujący ciągnikiem, 65-letni mieszkaniec gminy Kodeń, zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący jelczem, 52-letni strażak, był trzeźwy. Jak się okazało oba wozy strażacki, które spotkały się na łuku drogi, jechały do tego samego pożaru w miejscowości Zabłocie. Jednak pojazd jadący od strony Sławatycz kilkaset metrów wcześniej ominął zjazd do tej miejscowości.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj