W sobotę 27 października około godziny 13.47 zastępy z JRG nr `1 w Nowym Sączu, OSP Gródek n/Dunajcem, Rożnów oraz Przydonica zadysponowane zostały do działań w Bartkowej Posadowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  podczas prac przy ściąganiu drewna doszło do wpadnięcia ciągnika rolniczego do rowu. W wyniku zdarzenia przygnieciony i uwięziony został kierujący pojazdem. Ciągnik znajdował się w rowie i leżał do góry kołami. Na miejscu zdarzenia była karetka Pogotowia ratunkowego oraz zadysponowany śmigłowiec LPR.

Poszkodowany był przytomny i był przygnieciony maszyną. Z ciągnika  wydobywał się olej silnikowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu ciągnika za pomocą siły rąk ratowników i wyciągnięciu poszkodowanego. Następnie dokonano sorpcji rozlanego oleju za pomocą sorbentu oraz udzielono pomocy Policji w kierowaniu ruchem pojazdów. Udzielono pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego do karetki.

Przybyły na miejsce LPR przyjął opiekę nad poszkodowanym, lekarz po zapoznaniu się z jego stanem podjął decyzję o jego transporcie do szpitala za pomocą śmigłowca. Strażacy udzielili pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego z karetki do śmigłowca. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja prowadząca swoje czynności dochodzeniowe.

PSP Nowy Sącz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię