-9.8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021

  Traktorzysta z promilami i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

  Najnowsze

  Policjanci ruchu drogowego w Inowrocławiu na ul. Popowickiej zatrzymali do kontroli ciągnik marki Belarus z podczepioną maszyną rolniczą.

  Jak informuje asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu – Policjanci stwierdzili, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i za to kierowcę ukarali mandatem karnym. Zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

  51-letniego kierującemu zbadali stan trzeźwości. Wykazało ono ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do września 2022 r. i go złamał. Miał też już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu, a to zlekceważył.

  Teraz mężczyzna będzie miał prowadzone nowe postępowanie karne, dotyczące popełnienia przez niego trzech przestępstw: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia sądowego zakazu i prowadzenia ciągnika pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Jak przygotować opony rolnicze do sezonu.

  Przygotowanie opon rolniczych do sezonu Sezon zimowy jest najlepszym czasem na to, by przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjneprzy pojazdach rolniczych. Niesprzyjające...

  Więcej artykułów