reklama
Kalendarz Rolniczki 2020

Trwa kolejna już Podlaska Szkoła Młodych Hodowców (PSMH). W dniach 25 – 28 czerwca 2019 roku, Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Białymstoku z s. w Jeżewie Starym przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka na ringu w Szepietowie sprawdzają swoje umiejętności młodzi hodowcy.

W tegorocznych warsztatach uczestniczy 19 adeptów sztuki fitterskiej. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku jest 7 młodych hodowczyń. Szkoła od I edycji cieszy się dużym zainteresowaniem i ciągle się rozwija. W tegorocznej edycji wiodącym instruktorem jest Elio Noci z Włoch. Podobnie jak w poprzedniej edycji szkoleniowcami będą również Mieczysław Kopiczko i Anna Strzyżewska – oboje z PFHBiPM oraz Bogdan Godlewski ze SHIUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Województwo podlaskie ma kilku dobrych fitterów, ale to nie oznacza że nie ma potrzeby szkolenia kolejnych. PSMH jest formą wyszukiwania młodych talentów i szlifowania ich umiejętności.

Szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie obejmować przygotowanie legowiska na wystawie, podstawy mycia, strzyżenie, żywienie przed i w trakcie wystawy, podstawy opieki podczas wystawy, oprowadzania, procedury ringowe i zachowania na ringu, podstawy budowy bydła i oceny eksterieru.

Uczestnicy, członkowie Podlaskiego Koła Młodych Hodowców, Mazowieckiego KMH, Lubelskiego KMH oraz Łódzkiego KHM w wieku od 13 do 24 lat, zostali podzieleni na grupy wiekowe i w czasie trwania Szkoły będą mogli samodzielnie wykonywać poszczególne etapy przygotowania jałówek do wystawy. Zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną popartą praktycznymi warsztatami.  Szkolenie zakończy się pokazem konkursowym i zwieńczy m.in. XXVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię