Po tym jak uderzył w ciągnik rolniczy i wylądował w przydrożnym rowie, uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany chwilę później. Jak się okazało był nietrzeźwy. Kierujący poniesie odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie ale również za przestępstwo.

Jak informuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka – w sobotę wieczorem w miejscowości Uniemyśl doszło do zdarzenia drogowego samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Jak ustalili na miejscu policjanci kierujący volkswagenem mężczyzna, chciał wyprzedzić kilka pojazdów, w ostatniej chwili zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, zaczął hamować aby wrócić na swój pas ruchu – uderzył jednak w tylne koło ciągnika rolniczego. Volkswagena wyrzuciło na drugą stronę ulicy – uderzył w barierki i wpadł do rowu. Kierujący VW mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało 33 letni mężczyzna był nietrzeźwy – miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.Teraz 33-latek poniesie odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie ale również za przestępstwo.

Pamiętajmy – pijany kierowca oprócz wyrzutów sumienia i konsekwencji prawnych musi liczyć się także z „drogimi” konsekwencjami. W sytuacji jeżeli sprawca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu zakład ubezpieczeń ma prawo wystąpić do niego z tzw. regresem – czyli żądać od sprawcy zwrotu kosztów wypłaconego odszkodowania. Dodatkowo niezależenie od orzeczonej przez sąd kary, obligatoryjnie orzeka on również świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł., które trafia na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja nieustannie apeluje: piłeś – nie jedź. Przez tak nieodpowiedzialne zachowanie narażasz siebie i innych na niepotrzebne niebezpieczeństwo!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię