-9.8 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  UE – bilans handlu mięsem

  Najnowsze

  Jak informuje FAMMU/FAPA w 2014 r. Unia pozostała eksporterem netto w łącznym handlu mięsem wołowym, produktami z wołowiny oraz żywymi zwierzętami.

  Biorąc jednak pod uwagę ujemny bilans (-99,7 tys. ton) w handlu mięsem wołowym (świeże, chłodzone, mrożone oraz konserwowane) należy stwierdzić, iż Unia była w 2014 r. importerem netto tego gatunku mięsa. Według danych Komisji Europejskiej, w 2014 r. kraje Wspólnoty sprowadziły w ekwiwalencie mięsa łącznie 331,6 tys. ton mięsa, produktów z wołowiny oraz żywca wołowego, tj. o 0,9% mniej niż przed rokiem. Najwięcej tego gatunku mięsa zaimportowano tradycyjnie z Brazylii (143,9 tys. ton), Urugwaju (48,6 tys. ton) oraz z Argentyny (41,9 tys. ton). Udział tych trzech krajów w imporcie ogółem do Unii ukształtował się na poziomie 70,7%. W omawianym okresie zaimportowano także 32,6 tys. ton wołowiny z Australii, 23,3 tys. ton ze Stanów Zjednoczonych oraz 14,4 tys. ton z Nowej Zelandii.

  Poprzedni artykułEksport jabłek z Polski
  Następny artykułSTEYR na targach AGROTECH
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Koszmarny wypadek na polu. Kombajn przejechał mężczyznę

  Wczoraj przed godziną 18 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w gminie Tarnawatka doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -