Policjanci z Pyrzyc zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z hali magazynowej m. in. środków ochrony roślin o wartości ponad 120 tys. zł. Odzyskano znaczną część skradzionego mienia. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 24–letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kradzieży na terenie gminy Bielice. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach grudnia 2015 roku. Sprawca, znając kod alarmu oraz posiadając dopasowany klucz do hali magazynowej, zabrał z niej w celu przywłaszczenia środki ochrony roślin o wartości ponad 120 tys. zł.

Jego łupem padło ponad 120 butelek z nawozami o pojemności od 1 do 20 litrów, które z terenu hali wywiózł samochodem osobowym. Wiedział, że na terenie hali znajdują się bardzo drogie nawozy, ponieważ dorywczo pracował w okradzionym gospodarstwie rolnym.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Skradzione środki ochrony roślin zostały odzyskane. Wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny. Mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj