Na rynku unijnym w ostatnim tygodniu września br. odnotowano wzrost przeciętnej ceny pszenicy, przy spadku cen kukurydzy i jęczmienia. W UE w dniach 29.09 – 1.10.2017 r. przeciętna cena pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 160 EUR/t (687 zł/t), o 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu, o 2% wyższym niż miesiąc wcześniej i o 11% wyższym niż przed rokiem.

Cena pszenicy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 153 EUR/t i była o ponad 4% niższa od średniej unijnej, o 3% niższa niż na Słowacji i o 7% niższa niż w Czechach – wynika z Raportu tygodniowego o sytuacji na rynku zbóż, mięsa i produktów mleczarskich Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Średnia unijna cena jęczmienia paszowego wyniosła 146 EUR/t (629 zł/t) i była o 1% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 1% wyższa niż przed miesiącem. W porównaniu z notowaniami sprzed roku ziarno to było o 12% droższe. Krajowa cena jęczmienia paszowego wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 142 EUR/t, o 3% niższym od średniej unijnej, ale o 18% wyższym niż na Słowacji.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Przeciętna unijna cena kukurydzy wyniosła 156 EUR/t (668 zł/t), o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 6% mniej niż miesiąc wcześniej, ale o 4% więcej niż przed rokiem. W Polsce za kukurydzę płacono 167 EUR/t, o 7% więcej niż przeciętnie w UE i o 16% więcej niż na Węgrzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.