Dwa jelenie uwięzione w lodowatym korycie rzeki uratowali policjanci wspólnie ze strażakami. Zwierzęta nie mogły same wydostać się z lodowatej wody z uwagi na oblodzone brzegi. Dzięki zgłoszeniu mieszkańca powiatu i natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy jelenie znalazły się pod fachową opieką.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.01.2016) przed godz. 10:00. Nowomiejski policjant ruchu drogowego w trakcie służby odebrał telefon od Strażnika Łowickiego Koła Łowieckiego PONOWA, że w miejscowości Bratian na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie, w rzece pływają trzy jelenie. Zwierzęta nie mogły same wyjść z wody ze względu na oblodzone brzegi rzeki.

Policjanci o powyższym powiadomili swojego dyżurnego oraz dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Do akcji poza policjantami włączyli się strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego oraz z Bratiana. Na miejsce ściągnięto także dwie łodzie motorowe.

Po bardzo ciężkiej, prowadzonej w trudnych warunkach akcji ratowniczej, zwierzęta zostały wyciągnięte przez policjantów i strażaków na brzeg. Niestety jeden z jeleni nie przeżył lodowatej kąpieli.

Akcja nagrzewania jeleni oraz poprawy ich krążenia trwała ponad 2 godziny i była na bieżąco konsultowana z lekarzem weterynarii. Policjanci na miejsce wezwali także Łowczego Koła Łowieckiego PONOWA w Toruniu odpowiedzialnego za ten obwód łowiecki, który wspólnie z myśliwymi i funkcjonariuszami objął zwierzęta opieką.

Po zakończonej sukcesem akcji zwierzęta wróciły do lasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj