-9.8 C
Warszawa
sobota, 25 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Uroczyste ślubowanie nauczycieli szkół rolniczych

  Najnowsze

  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Tadeusz Nalewajk uczestniczył wczoraj w uroczystości nadania stopnia nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Wiceminister odebrał od nauczycieli uroczyste ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego, a także wręczył powierzenia zadań nauczycielom – doradcom metodycznym kształcenia zawodowego.

  Uroczyste ślubowanie nauczycieli szkół rolniczych, agri24

  Od 2009 r.  uroczystość uświetniają występy artystyczne młodzieży ze szkół rolniczych Ministra RiRW. W tym roku, po raz kolejny, wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. 

  W sesji letniej w roku szkolnym 2014/2015 zgłosiło się do awansu 71 nauczycieli, w tym 35 – na stopień nauczyciela mianowanego oraz 36 – na stopień nauczyciela dyplomowanego. Od roku 2007 do sesji letniej 2015 do awansu zawodowego w MRiRW przystąpiło z pozytywnym skutkiem łącznie 657 nauczycieli.

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz pierwszy powierzył nauczycielom, z prowadzonych przez siebie szkół rolniczych, zadania doradcy metodycznego kształcenia zawodowego. Od 1 września 2015 r. siedmiu nauczycieli z ZSCKR w: Bydgoszczy, Gołotczyźnie, Kamieniu Małym, Karolewie, Nowym Targu, Rzemieniu i Zduńskiej Dąbrowie, którym powierzono zadania doradcy metodycznego, będzie wspomagać nauczycieli resortowych szkół rolniczych w obszarach takich jak: ogrodnictwo i architektura krajobrazu, agroekonomika, żywienie i przetwórstwo spożywcze, produkcja rolnicza oraz technika rolnicza. Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie – jako placówka doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy nauczają w szkołach rolniczych, prowadzona przez MRiRW – będzie współpracować z powołanymi w ww. ZSCKR doradcami metodycznymi kształcenia zawodowego oraz sprawować nad nimi nadzór pedagogiczny.

  Uroczystości tej towarzyszą wykłady dotyczące PROW 2014-2020”. Szczególnie istotnym tematem będzie „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, ponieważ jest to działanie ukierunkowane na rozwój wiedzy i umiejętności zawodowych rolników, właścicieli lasów, w zakresie związanym z prowadzeniem działalności rolniczej i związanej z rolnictwem lub leśnictwem, którego beneficjentami mogą być szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  źródło: MRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów