Zarząd URSUS S.A. poinformował, że w dniu 8 marca 2016r. zawarł ze spółką MOTORSAZAN of Iran Tractor wchodzącą w skład grupy Iran Tractor Manufacturing Company, umowę na dostawy elementów do montażu ciągników.

Jak podaje spółka – Emitent na podstawie zawartej umowy zakupi podzespoły do produkcji szerokiej gamy ciągników. Przewidziane na podstawie powyższej umowy dostawy towarów rozpoczną się w marcu 2016r. i będą trwały 6 miesięcy. Zakupione podzespoły Emitent wykorzysta przy realizacji zawartych umów dotyczących sprzedaży ciągników.

Łączna wartość umowy ustalona na dzień jej zawarcia nieznacznie przekracza 5 000 000 dolarów amerykańskich.

Płatność za kupowane w ramach powyższej umowy podzespoły i części zamienne do ciągników będzie się odbywała poprzez akredytywy, płatne po prezentacji zgodnych z akredytywą dokumentów, otwierane przez Emitenta na rzecz Sprzedawcy – podaje spółka.

Grupa URSUS, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii, odnotował narastająco za I-III kw. 2015 r. wzrost przychodów ze sprzedaży o 62% rdr do poziomu 214,1 mln zł oraz zysk netto na poziomie 3,3 mln zł, co oznacza wzrost o 7% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Przychody ze sprzedaży ciągników w kraju wyniosły 33,7 mln zł, tj. 13% rdr. Po pierwszych trzech kwartałach 2015 r. spółka (na podst. danych CEPIK) odnotowała wzrost udziału rejestracji ciągników URSUS z 1,9% do 3,1% (udziału w rynku), co oznacza wzrost o 36% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Sprzedaż maszyn rolniczych, takich jak: linie do zbioru, rozrzutniki czy naczepy, pozostała na stabilnym poziomie i wyniosła 31,3 mln zł, co oznacza wzrost o 3% rdr. Firma na bieżąco rozwija swoją sieć dilerską pod kątem zapewnienia optymalnego dostępu do wyrobów spółki oraz serwisu. W raportowanym okresie powołano nową spółkę URSUS Zachód, której celem jest sprzedaż ciągników i maszyn w północno-zachodniej części kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj