Rozpoczęły się negocjacje ws. sprzedaży amerykańskiej firmie Alamo Group Europe Ltd. części lub całości zakładu Ursusa w Dobrym Mieście.

Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji w wydanym komunikacie poinformował, iż w dniu 11 czerwca 2019 r. URSUS S.A. i Alamo Group Europe Ltd. podpisali wstępny i niewiążący List Intencyjny na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz ww. partnera przez Emitenta (URSUS S.A.) części lub całości działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście. Wstępnie przyjęto, iż transakcja będzie dotyczyła sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście.

Planowana transakcja wchodzi w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego.

Alamo Group Europe Ltd. to Spółka zależna od amerykańskiej Alamo Group Inc., Spółki notowanej na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z siedzibą w Seguin w stanie Texas.

Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych. Alamo Group Inc. sprzedaje swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię