Warning: Undefined property: stdClass::$dislikeCount in /home/platne/serwer16015/public_html/agri24-pl/wp-content/plugins/cactus-video/class.video-fetcher.php on line 172

Pierwsze sadzenie fioletowych ziemniaków. Czy fioletowy ziemniak zyska sympatię konsumentów?

Pierwsza polska odmiana ziemniaka o fioletowym miąższu jest właśnie sadzona. Byliśmy przy tym eksperymentalnym sadzeniu. Czy fioletowy ziemniak zyska sympatię Podlasian? Nad odmianą pracują specjaliści w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie.W styczniu tego roku do Krajowego Rejestru Odmian została wpisana pierwsza odmiana ziemniaka o fioletowym miąższu – Provita.
Coraz częściej konsumenci szukają produktów nowych i prozdrowotnych, więc odmiana ta powinna zagościć na podlaskich polach. Z informacji hodowli wiemy, że zawarte w Provicie antocyjany, które są pochodnymi petunidyny i malwidyny, a należą do polifenolowych związków organicznych- flawonoidów, wykazują pozytywne działanie na wiele układów w naszym organizmie. Przede wszystkim wygaszają wolne rodniki i chronią nasze DNA przed uszkodzeniami, mają korzystny wpływ na profil lipidowy, oraz zwiększają wrażliwość komórek na insulinę. – przekonuje dr inż. Jolanta Puczel z SDOO Krzyżewo.

Może Cię zainteresować

Film jest na kanale

Post A Comment For The Creator: Agri24.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.