-9.8 C
Warszawa
środa, 29 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  W Polsce stosunkowo dobre ceny żywca

  Najnowsze

  Średnia cena zakupu świń rzeźnych w UE (zgodnie z informacją Komisji Europejskiej) ukształtowała się na poziomie 142,25 EUR za 100 kg masy poubojowej schłodzonej klasy E i była o 1% niższa niż tydzień wcześniej, o 4% niższa niż przed miesiącem oraz nieznacznie (o 0,3%) niższa niż przed rokiem.
  Dobra cena zywca agri24
  W Polsce za żywiec wieprzowy tej klasy w przeliczeniu na walutę unijną płacono 138,73 EUR za 100 kg. Niższe niż w naszym kraju ceny świń rzeźnych odnotowano: w Holandii, w Belgii, w Danii, we Francji i w Hiszpanii. Przeciętna krajowa cena żywca wołowego (według ZSRIR MRiRW) wyniosła 5,96 zł/kg i była o 2 gr/kg niższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 3% wyższa niż przed miesiącem i o 7,5% wyższa niż rok wcześniej.

  W UE bydło rzeźne skupowano średnio po 379,90 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej klasy R3, nieco (o 0,3%) drożej niż w poprzednim tygodniu i o 4% drożej niż rok wcześniej. Krajowa cena żywca wołowego klasy R3 wyrażona w walucie unijnej wyniosła 314,69 EUR/100 kg i była wyższa niż: na Łotwie, w Estonii, w Rumunii, na Węgrzech, na Litwie i na Słowacji.
  CZYTAJ RÓWNIEŻ

  Wzrosty podstawowych cen zbóż

  Małe gospodarstwa mogą otrzymać po 60 tys. zł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów