KMP Białystok

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Czarna Białostocka, którzy zajmowali się nielegalną produkcją i przechowywaniem alkoholu bez akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 litrów gotowego alkoholu oraz około 14 tysięcy litrów zacieru. Mężczyznom grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wasilkowie wpadli na trop nielegalnej produkcji alkoholu. Dzięki ich ustaleniom, przy współpracy z mundurowymi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku dwaj mieszkańcy gminy Czarna Białostocka w wieku 39 oraz 49 lat zaangażowanych w ten proceder zostało zatrzymanych.

Policjanci weszli jednocześnie do mieszkania jednego z mężczyzn oraz do pomieszczeń starej piekarni, gdzie miał być produkowany alkohol. W trakcie przeszukania – funkcjonariusze z Wasilkowa i Białegostoku ujawnili w opuszczonym budynku dwie działające linie produkcyjne w trakcie procesu destylacji oraz ponad 600 litrów gotowego nielegalnego alkoholu, 70 beczek o pojemności około 200 litrów każda pełne gotowego zacieru.

Poza alkoholem mundurowi znaleźli także półprodukty w postaci: 1,5 tony cukru, syropy w 5 litrowych pojemnikach do nadawania smaku i koloru, szklane butelki, korki oraz etykiety. Policjanci szacują straty na jakie w wyniku tej nielegalnej działalności mógł być narażony Skarb Państwa.

Zgodnie z ustawą za produkcję nielegalnego alkoholu mężczyznom grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię