Walka o PROW jeszcze trwa. To już ostatnie dni na złożenie wniosków o wsparcie „Modernizacji gospodarstw rolnych” oraz o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników”.

7376 wniosków o wsparcie „Modernizacji gospodarstw rolnych” wpłynęło do ARiMR. Nabór potrwa do 29 kwietnia. Do 26 kwietnia wnioski o pomoc złożyło 7376 rolników. Ubiegają się oni o przyznanie wsparcia w wysokości 1,34 mld zł.

Przez niemal miesiąc, od 31 marca do 29 kwietnia 2016 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Również jeszcze tylko 3 dni zostało młodym rolnikom na złożenie wniosków o przyznanie 100-tysięcznych premii. Na razie, do 26 kwietnia w tegorocznym naborze, wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii złożyło w ARiMR 1018 młodych rolników. W tym przypadku nabór również kończy się 29 kwietnia.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, listem poleconym do kierownika biura powiatowego Agencji, właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. W ramach całego PROW 2014-2020 na wsparcie dla młodych rolników przeznaczono 718 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj